Ehliyet ve Yaş
Kiracının kira sözleşmesi sırasında A,B,C,D grubu araçlar için 22 yaş ve en az 2 yıllık yerli veya geçerli uluslararası ehliyete sahip olması gerekmektedir.

Kiralama Süresi
En az bir gündür. Uzun kiralamalar için özel fiyatlar uygulanır.

Fiyatlar
Fiyatlara yağlama, bakım, üçüncü şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içinde) sigorta garantisi dahildir. % 18 KDV (katma değer vergisi) dahil değildir. Yakıt kiralayana aittir. Şoförlü servis ve tercüman rehber istek üzerine temin edilir. 48 saat önceden bildirmek şartıyla çocuk koltuğu kiralanabilir, günlüğü 2.-Euro dur.

Ödeme
Kiralama anında toplam kira bedeli tahsil edilir. En kısa kiralama 24 saat olup, gecikme halinde her ek saat için uygulanan ücretin 1/3 'ü alınır . Toplam 3 saati geçen gecikmeler ise tam gün olarak hesaplanır. Geçerli American Express, Visa, Diners, Eurocard, Master Card sahiplerinden depozit koşulu aranmaz.

Sigorta
Araçlarınızda hasar meydana gelmesi durumunda kiralayan kişi 14.000.-Euro 'ya kadar olan hasarı ödemekle sorumludur. Kiracının sigorta fonu ödemesi halinde sorumluluğu kalkar. B, C, D, Grupları için sigorta bedeli 3.-Euro E, F, G, H, M Grupları için 5.-Euro dur. Lastik patlamaları, far, cam kırılmaları, stepne çalınmaları sigorta kapsamı dışındadır. Sigorta fonu ödenmesi halinde hasar sorumluluğu kalkar. Ancak sigortanın geçerli olabilmesi için en geç 48 saat içerisinde trafik kaza zaptı ve alkol raporunun Avail Bürolarına ulaştırılması, kazada tamamen kusurlu olunmaması, kazanın uyuşturucu - alkol etkisi altında olmaması ve yasal hız sınırları içinde yapılmış olması gerekmektedir; aksi takdirde aracı kullanan tüm hasardan sorumlu tutulur. Sigorta fonunun ödenmemesi ve kiralanan aracın çalınması durumunda kiracı, araç 45 gün içinde bulunursa aracın bulunduğu tarihe kadar olan kira bedelini, araç bulunmazsa aracın o günkü 0 kilometre satış bedelini ödemekle sorumludur. Kiracı dışında aracı ikinci bir şahsın kullanabilmesi; ancak geçerli kimlik ve ehliyetin sözleşmeye kaydı ile mümkündür. Aksi takdirde sigorta geçersiz sayılır ve aracı kiralayan tüm hasardan sorumlu tutulur. İlave şoför ücreti gün / kişi için 2 Euro'dır.

Teslim Bırakma
Avail bürolarının bulunduğu yerlerde teslim bırakma ücretsizdir. Bu kentlerde teslim bırakma, önceden haber vermek koşulu ile; otel, işyeri, gar, liman vb. yerlere yapılabilir. Avail bürolarının bulunmadığı Şehirlerdeki araç teslim ve iadelerinde kiralanan yerden itibaren 0.2 Euro/km teslim ücreti uygulanır

Trafik Cezaları
Trafik cezaları müşteriye aittir. Araçların trafikçe alıkonulması durumunda bu süre kira süresine dahil edilir.Avail zorunlu durumlarda önceden haber vermeksizin bu koşulları ve bilgileri, rezervasyonda belirtilen araç türünü değiştirebilir. Araçlarımız yurtdışına çıkartılamaz.